Ses Yalıtım Halısı

Yanmaya dayanıklı akustik karo halılar özellikeri sesi yutmasıdır.Yapılan araştırmalara göre günümüz ofislerinde kontolsüz gürültü, çalışanların verimini düşürmektedir.Bu gürültünün en önemli kaynaklarından biri de ayak sesidir. Albayrak karo halılar cushion back sistemi sayesinde bu seslere 32 dB’e kadar dayanıklıdır.Böylece karo halıyla kaplanan ofislerde iş veriminin artacağı söylenebilir. Akustik karo halı ve karo halı diye bilinirler.

Albayrak karo halıları yıllık bir temizleme yapıldığı taktirde uzun yıllar kullanılabiliyor.Karo yapısı nedeniyle temizliği kolaydır.Örneğin halının bir noktasına kahve döküldüğünde , kolaylıkla yerinden çıkartılır ve temizlendikten sonra monte edilir.Karo halıları yapıştırıcı kullanımı gerektirmez..Cushion Back Sistemi:Bu sistem sayesinde halının alt tabanı da yumuşak bir yüzeye sahiptir.Poliüretan malzemeden oluşturulan cushion back sistemi çevre açısından da diğer sert kauçuk tabanlardan daha sağlıklıdır. Bu sayede ses izolasyonu ve ayak altı konforu sağlar.Karo halılar,küflenmez,antibakteriyeldir mikrop barındırmaz,aşınmaya ve solmaya karşı yüksek dirençli pigment yapısına sahiptir,asla solmazlar.Akustik karo halılar yanmaya,ateşe dirençli olup alev ilerlemez özellikte formlarada kavuşturularak güvenle kullanılmaya müsait hale getirilir.
Akustik karo halı model ve renk şeçenekleri ile size sınırsız dekorasyon alanları katarak yeni fikirler yelken açmanıza neden olacak zerafettedir.Karo halıları,evlerinizde,işyerinizde,ofisinizde,eğlence mekanlarında,toplnatı salonlarında,düğün salonlarında,bar ve cafelerinizde kullanabilirsiniz.


Zemin kaplama halılarında,en verimli ve özel çözümleri sadece albayrak akustik karo halılarında bulabileceğiniz kesin,ve çözümsel bir önerimizdir.İstenildiği taktirde boyutsal sabitliği olan kauçuk tabanlı halı da stoklarda mevcuttur. Bu taban sistemi poliüretan malzemeye göre daha incedir ancak ağırlığı daha fazladır.Kaucuk tabanlı halılar kaymayı engelleyerek,karo halılardaki oynalamaları ortadan kaldırır ve ürünü zemine sabitler.

Karo halı uygulama detayı:İyi bir uygulama için zeminin oldukça temiz,pürüzsüz ve düz olması gerekir.Karo halindeki halılar mekana getirildikten sonra yüzeye monte edilir.Herhagi bir yapıştırıcı kullanımına gerek yoktur.Albayrak karo halılarında yüzey yönlenmesi olmadığından montaj oldukça hızlı yapılabiliyor,yine bu sayede fire oranı %1 gibi oldukça düşük bir seviyededir ki diğer kaplamalarda bu oran en az %4 oluyor.

Karo halı kulanım alanları:Ofisler,işyerleri,toplantı salonları,seminer ve konferans salonları,sinemalar,hastaneler,klinikler,çocuk kreşleri,spor salonları,fitness ve yogo salonları,jimlastik salonları, kütüphaneler,müzayede salonları,okullar,dersaneler,kulüpler,kuaförler,ev ve müstakil villa,bar ve restourant,cafeler,müzikholler,sütüdyolar,yayınevleri,ses kayıt stüdyoları,dj odaları,müzik odaları,ve evde sinema salonları içindir.Karo halı, sert zemin döşeme malzemeleri ile yumuşak döşeme malzemelerinin üstün taraflarını bir araya getiriyor. Albayrak karo, tabanıyla mermer kadar sağlam,yüzeyi ile estetik ve konfor sunan bir halı.Karo halı modellerimiz yerinde görmek için sizleri Ümraniyedeki showrom’uza bekliyoruz.
Karo Halı beş farklı tür ile kullanıcıya sunuluyor;Mirage (polipropilen),Yeni Phantom (polipropilen),Concorde (Polyamid 6),Apollo Polyamid 6.6 (Antron Lumena),Polyamide esaslı Choromojet baskılı halılar.Karo halı yanmazlık ve akustik özellikerine göre değişik versiyonları bulunmaktadır.
Karo halı uygulanacak zemin eğer bozuk satıha sahipse,o yüzeye komple özel civalı şap atarak pürüzsüz bir hale getirip uygulama yapıyoruz .


Yaklaşık 2 milyon metrekare/yıl kapasiteye sahip karo halı tesisinde halılar fiberglas takviyeli, çift katlı, PVC tabanlı olarak üretiliyor. Karo halı üretiminde iki değişik taban kullanılıyor: PVC taban ve Zift (bitümen). Dünyada en çok karo halı ABD’de üretiliyor ve karo halıların %90’ı PVC kaplamalı.Albayrak Karo Halı’nın teknolojisi de ABD kaynaklı. Albayrak halı’da karo halılar, tüm dünyada olduğu gibi, 50 cm x 50 cm ebatlarında ve 5 m² ‘lik (20 adet) kutular şeklinde paketleniyor.Albayrak karo halı dünyanın her ülkesinden üstün vasıflı akustik karo halılar ithal etmektedir.

Akustik karo halı,zemin kaplama ürünü olmasının yanısıra üstün akustik ses yutum özelliği ile müzik endüstrisindede tercih edilen ürünlerdendirTüm zemin kaplama ,zemin ses yalıtım ve akustik uygulamlarınız için bizimle iletişime geçin : 0216 487 00 61