The Lowest Prices Once A Month! Hurry To Snap UpShop Now!
sa-sli2
sa-3
s-1
previous arrow
next arrow
akustik ürünler banner
WhatsApp Image 2021-08-13 at 14.48.54
WhatsApp Image 2021-08-13 at 14.48.54 (1)
akustik kumaş banner

Sound Akustik Hizmet Verdiği Tüm Markalar.

Sizin İçin Kaleme Aldığımız Tüm Sektörel Yazılarımız

Ağustos 2021

Ses yalıtım malzemeleri arasında bir çok kişinin tercih ettiği ve kullandığı malzeme yumurta sünger ses yalıtım malzemesidir. Çok kaliteli ve yalıtım konusunda başarılı olan bu malzeme ses yalıtımı konusunda yüksek performans sunar. Yine de diğer yalıtım malzemelerini merak ediyorsanız sitemizi gezebilirsiniz.

Kauçuk, yumurta süngeri, popropilen duvarlar, cam yünü, taş yünü, ahşap ve sert püropan gibi malzemeler kullanılabilir. Bu ses yalıtım malzemeleri özellike tavan, zemin ve duvarlarda uygulanmalıdır. Evler için farklı olarak akustik kapılar tercih edilebilir.

Ses yalıtımı malzemesi olarak kullanılan farklı materyaller vardır. 
Taş Yünü: bazalt kayasının hamur haline getirilip, sonrasında istenilen kalınlığa göre özel olarak preslenip elde edilen yalıtım malzemesi çeşididir.
Cam Yünü: Eritilmiş camdan elde edilen bu malzeme ısı ve ses izolasyonunda kullanılır. Bu malzemenin özeliklerinden bazıları ateşe dayanıklı ve bükülebilir olmasıdır.

Tavanda ses yalıtımı ilk olarak ölçü almakla başlar. Ölçü işlemi bittikten sonra sünger yapıştırıcı rulo fırça yardımı ile tavana sürülür. Sonrasında süngerpan baskı uygulanır. 5cm kadar hava boşluğu kalacak şekilde üstüne demir profil konur. Bu profilden sonra çift taraflı alçıpan kaplı epdm ve ses bariyeri montaj edilir.

Ses yalıtım malzemeleri arasında akustik süngerlere şöyle örnekler verebiliriz; Akustik Yumurta Sünger, Akustik Labirent Sünger, Akustik Spesiyal Sünger, Akustik Düz Sünger, Basotect, Basstrap, Bass Küğü, Tekno Touch, Kymaş Kapılı Panelleri örnek olarak gösterebiliriz.
 

Akustik süngerler kullanım amacıyla ortamdaki akustiği dengeleyen ses yalıtım malzemeleri olarak bilinir. Tek başına kullanıldığında yankı gibi sizi rahatsız eden etkenlerden kurtulabilirsiniz ama çok şiddetli sesleri kesme konusunda sizi tatmin etmeyebilir. Yani iyi kullanılmış ses yalıtım süngerleri işe yarıyor diyebiliriz.

Tavan strafor; ses yalıtımı konusunda katkı sağlamaktadır fakat bu kendi başına yetmeyebilir. Isı ve ses yalıtımları gürültüleri önleme konusunda büyük ölçüde başarı sağlamaktadır.

Ses yalıtımı; yaşadığınız alanda, iş yerlerinde, okullarda, sinemalarda, konser salonlarında, kayıt stüdyolarında ve gürültüyü engellemek istediğiniz her alanda kullanabilirsiniz. Güşrültünün rahatsızlığından ya da kendinize huzurlu bir ortam oluşturmak istiyorsanız ses yalıtımını tercih edebilirsiniz. Hidrofer, kalorifer ya da jeneratör gibi gürültü unsurlarını yalıtarak sizleri rahatsız eden sesleri azaltmak için kullanılan sisteme denir.

Ses yalıtımında kullanılan maddelerin özelliklerini şöyle sıralayabiliriz; yoğunluk, kalınlık, sertlik, küf, böceklenme, mekanik dayanım gibi özlliklerini dikkate alarak malzememizi seçmeliyiz.

has been added to your cart:
Çıkış yapmak