Seçili Ürünlerde %25'e Varan İndirim Fırsatları Devam Ediyor.DETAYLAR * Son Gün 30 Aralık

Ses Yalıtımı Nedir ?

Ses Yalıtımı Nedir ?

 
Ses Yalıtımı Nedir?
 
Sokaktan gelen veya bina içindeki istenmeyen sesler . Yaşam konforunu olumsuz yönde etkiler. Şehir hayatının belki de en zorlayıcı kısmı istenmeyen seslere maruz kalmaktır. İhtiyaca uygun olarak projelendirilen bir yalıtım . Eşliğinde rahatsız edici seslerden kalıcı bir şekilde kurtulmak mümkündür.
 
Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?
 
Ev, iş yeri, alışveriş merkezi veya sanat salonlarının temel yapı malzemeleri . Üzerine kullanılan ses emici malzemeler gürültünün yok edilmesini sağlarken;
  • Dışarıdan gelen seslerin içeriye alınmasını veya
  • İçeriden gelen seslerin dışarıya çıkmasını önler.
Ses yalıtımı yaptırmanın en önemli avantajı; gürültünün zararlı etkilerinden korunmaktır. Rahatsız edici sesler günlük hayatı olumsuz yönde etkilerken huzurlu . Verimli bir yaşam için ses yalıtımı yapılması tavsiye edilir.
 
Ses Yalıtımı Yaptırarak Sağlanan Avantajlar Nelerdir?
 
Gürültü ve yüksek sesin hayat standartlarını ve günlük rutinleri bozmaması için yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır. İstenmeyen seslerin insan yaşamında davranış bozukluğundan verimsiz çalışmaya . Fizyolojik sorunlardan psikolojik problemlere kadar olumsuz etkileri olduğu bilinmektedir. Ses yalıtımı mekânın projesine ve ihtiyaçlarına uygun olarak;
  • Zemin
  • Duvar veya
  • Tavanda uygulanabilir.
Ses yalıtımıyla mevcut seslerin yer değiştirmesinin yanı sıra karışarak performansının düşmesi de engellenir. Çarpık ve düzensiz kentleşmenin en önemli toplumsal sorunları arasında yer alan yüksek ses . izolasyon malzemelerinin yardımıyla etkisiz hale getirilebilir.
 
Akustik Ses Yalıtımı Nedir?
Ses yalıtımı yapılarak binalardaki ses iletiminin azaltılması hedeflenir. Ortamdaki yankıyı da engelleyen uygulamayla sesin istenen seviyede tutulması sağlanır. Akustik ses düzenlemesinin gerekli olduğu . Mekânlarda sesin net ve temiz bir şekilde duyulması için akustik ses yalıtımına ihtiyaç duyulur.
Akustik ses yalıtımı için tercih edilen malzemeler arasında; paneller, süngerler ve kumaşlar ilk sırada yer alır. Farklı ebat, yoğunluk, ölçü ve renkte . Hazırlanabilen yardımcı malzemeler, son derede kolay uygulanabilir . Binaların gürültüye karşı korunması istenen ölçüde sağlanır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen yönetmelikle gürültüye karşı yeterli korunmanın sağlanması için . Binalarda “Mimari akustik raporu” alınması zorunludur.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *